۱۱ نشانه عشق دروغین را بشناسید

0
5835
Loading...
graphicstock.com

۱۱ نشانه عشق دروغین را بشناسید

در این مقاله با ما همراه باشید تا ۱۱ نشانه عشق دروغ را برای شما بگوییم. این پرچم‌های قرمز به شما می‌گویند که در رابطه عاشقانه به دنبال چه باشید.

۱- از مایه گذاشتن خسته شده‌اید

گاهی یکی بیشتر می دهد و دیگری بیش از سهمی که به اشتراک گذاشته می ستاند.
این دادن‌ها الزاماً مادی نیستند. مثلاً روز تولد او را به یاد داری اما او روز تولد تو را فراموش کرده است. او را سورپرایز می‌کنی اما او هیچ وقت در صدد جبران نیست.

۲- اعتماد یک طرفه

نامزدتان در مورد مسائل خصوصی شما با همکارش صحبت کرده است و این شما را آزار می‌دهد.
حتی خیانت کوچکی به اعتماد افراد، رابطه را از لحاظ عاطفی دچار مشکل می‌کند. اگر در مورد حقایق ساده نمی‌توانید به او اعتماد کنید برای مسائل بزرگتر چه خواهید کرد.

Loading...

۳- دوستان یا خانواده شما رابطه را تأیید نمی‌کنند

اگر خانواده شما رابطه را تأیید نمی‌کنند این رابطه یک طرفه است.
حتماً بی احترامی و رفتارهای خود خواهانه ای در رابطهٔ وجود دارد که آن‌ها را ناراحت می‌کند و نمی‌خواهند شما را در این وضع ببینند.

۴- شما تاریخ نویس رابطه‌اید

تاریخ اولین قرار، اولین بوسه و سالگرد ازدواج را از برید اما شریکتان نسبت به این اتفاقات مهم بی توجه است.

۵- هیچ چیز در مورد خانوادهٔ طرف مقابل نمی‌دانید

شما سعی می‌کنید خانواده‌تان را از رابطه عاشقانه خود آگاه کنید. اما شریک شما تلاشی در جهت این موضوع انجام نمی‌دهد. گویی شما رازی هستید که باید از خانواده پنهان نگه داشته شود.

۶- همهٔ مسئولیت‌های عاطفی رابطه بر گردن شماست

منظور از مسئولیت‌های عاطفی، توجه به احساسات یکدیگر است.
او نسبت به مسائل عاطفی شما بی توجه است…

۷- سهم شما از کارهای خانه بیشتر است

ظرف‌ها را شما می‌شویید، تمیز کردن خانه با شماست و اغلب اوقات شام را شما حاضر می‌کنید.
چرا همه چیز انقدر یک طرفه است؟
شریک زندگی شما باید عشقش را به شما نشان دهد. دوستت دارم چیزی فراتر از یک بیان کلامی صرف است

۸- بیشتر از همسرتان خرج می‌کنید

به لحاظ اقتصادی شما بیش‌تر از شریکتان خرج می‌کنید.
منظور این نیست که ریز هزینه‌هایی که می‌کنید با هم مساوی نیست! نه، به طور کلی حس می‌کنید توازنی بین پرداخت‌های شما و طرف مقابلتان وجود ندارد.

۹- همه چیز به نظرش بی اهمیت است

کل روز نبوده‌اید اما برایش اهمیتی ندارد که شما کجا بوده‌اید و چه کرده‌اید!
اصلاً متوجه غیبت شما شده است؟ وقتی طرف نسبت به روزهایی که می‌گذرانید بی توجه است یعنی شما برای او بیشتر یک هم اتاقی ساده هستید تا یک شریک عاطفی…

۱۰- حس می‌کنید بیشتر از او دوستش دارید

در قلبتان هم تعادل را حس نمی‌کنید. با بی توجهی‌هایی که از طرف مقابل می‌بینید به شک می افتید که نکند شما را آن‌قدر که باید، دوست نداشته باشد.

وقتی کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، چه باید بکنید؟

واقعیت را بپذیرید: وقتی عاشق کسی هستیم احساس می‌کنیم که آن فرد تنها کسی است که می‌تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی‌توانیم درک کنیم این است که هیچوقت نمی‌توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم. پس بااینکه ممکن است احساس کنید می‌توانید برای همه عمر به آن فرد متعهد باشید، اما فرد مقابل این احساس را به شما ندارد. پس به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق دوطرفه نیست و آن را فراموش کنید. دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری را صرف آن فرد نکنید. پذیرش این واقعیات باعث می‌شود بتوانید تمرکزتان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید.

فراموش کنید: برهم خوردن یک رابطه عاطفی سخت‌ترین قسمت است. تا می‌توانید گریه کنید، بعد همه عکس‌ها و یادگاری هایی که او و زمانهای خوشی که با او داشتید را به یادتان می‌آورد، بیرون بریزید و از چیزها و جاهایی که شما را به یاد او می‌اندازد دوری کنید. درعوض رو به کارهایی بیاورید که مشغولتان می‌کنند، مثل گذراندن وقت با دوستانتان، انجام کارهایی که دوست دارید و از آن لذت می‌برید. این کار باعث می‌شود دیگر در مورد آن فرد خیالپردازی نکنید و به جنبه‌ های دیگر زندگی هم نگاه کنید.

عاشق شوید: اگر کسی دوستتان ندارد ولی باز هم با شما مانده است مطمئناً خیلی از خودش مایه نمی‌گذارد. به ‌جای آویزان شدن برای با او بودن، دست از عذاب دادن خودتان بردارید، دست از او کشیده و به زندگی خودتان برسید. به خودتان توجه کنید و به چیزهای غیرلازم نپردازید. با گذشت زمان یاد می‌گیرید که فراموش کنید و دوباره عاشق شوید.

عشق واقعی زمانی است که دو طرف بتوانند از نظر احساسی و ذهنی همه احساساتشان را با هم شریک باشند. این یک عشق سالم، متوازن و درست است. پس اگر به کسی ابراز عشق کرده‌اید و به نظر می‌رسد که او این احساس را به شما ندارد، دیگر عشق با ارزشتان را صرف او نکنید. با اینکه کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، اما یادتان باشد که این پایان دنیا نیست. با گذشت زمان با کسی آشنا می‌شوید که می‌تواند شاد و خوشبختتان کند و به همان اندازه دوستتان خواهد داشت.

 

Loading...

جواب دهید

نظر دهید
لطفا نام خود را وارد کنید