۱۷ روش لاغری بدون رژیم غذایی سخت که خیلی موثر هستند

0
9352
Loading...
graphicstock.com

۱۷ روش لاغری بدون رژیم غذایی سخت که خیلی موثر هستند

لاغری بدون رژیم و انجام فعالیت های سخت شاید یک راه امیدی برای کسانی باشد که سالها برای کم کردن وزن خود با انواع و اقسام روشها نتوانسته اند به وزن ایده آل خود برسند.

روشهای کاهش وزن و لاغری بدون رژیم

برای کسانی که مدتها تلاش کرده اند تا با گرفتن رژیم های سخت به تناسب اندام رسیده و لاغر شوند شاید این خبر خوبی باشد که بدون انجام کارهای طاقت فرسا بتوانند وزن خود را کاهش دهند. باید بدانید تا اندکی تغییر در برنامه غذایی روزانه خود میتوانید از شر چربی های لعنتی نجات پیدا کنید.بدون اینکه گرسنگی بکشید .

لاغری بدون رژیم

در این مطلب با ما همراه شوید تا به شما بگوییم چگونه بدون رژیم لاغر شوید.

توصیه اول:کاهش کالری
 برای کاهش وزن شما به کاهش کالری دریافتی از مواد غذایی نیاز دارید. وقتی کالری دریافتی را کاهش دهید در شرایطی که بدن نیاز به مصرف انرژی داشته باشد اما نتواند این نیاز را از کالری دریافت شده از مواد غذایی تأمین کند، سراغ ذخایر بدن می رود.
برای این کار شما باید به مرور از طریق مواد غذایی که مصرف می کنید، 500 کالری کمتر دریافت کنید. مثلاً با کاهش حجم مواد غذایی، یا استفاده از بشقاب های کوچک، یا حتی می توانید قبل از وعده غذایی یک سیب میل کنید، با این کار 190 کالری کمتر دریافت می کنید. همچنین مصرف مواد غذایی فرآوری شده، فست فودها، سرخ کردنی ها و کلاً مواد غذایی که ارزش تغذیه ای ندارند مانند تنقلات و شیرینی را حذف کنید.
توصیه دوم:آب بنوشید
 آب بنوشید! خیلی ساده و پیش پا افتاده به نظر می رسد که برای کاهش وزن و یا کنترل وزن آب بنوشید، اما واقعاً یکی از گزینه های پیشنهادی و در دسترس برای اینکه بدون رژیم لاغر شوید، همان آب است. مصرف آب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و این به معنی کالری سوزی بیشتر است. سعی کنید حداقل روزانه 8 لیوان آب میل کنید، البته اگر وزن تان بالا است، می توانید قبل از هر وعده غذایی آب میل کنید چرا که نوشیدن 500 میلی لیتر آب قبل از هر 3 وعده غذایی باعث کاهش یک کیلو 300 گرم وزن در حدود 12 هفته می شود.
توصیه سوم:سالم غذا بخورید
 ما معتقدیم سالم غذا خوردن، یعنی پیروی از رژیم غذایی سالم بهتر از رژیم گرفتن های طاقت فرسا است. سعی کنید مصرف حبوبات را بالا ببرید و از مصرف مواد غذایی فرآوری شده خودداری کنید. تا می توانید میوه و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی تان داشت باشید.
در انتخاب لبنیات، بدون چربی را انتخاب کنید و همچنین مصرف گوشت را محدود کنید. نکته مهم دیگر اینکه مصرف چربی را حذف کنید و بیشتر از چربی های سالم استفاده کنید، به نحوی که 30 درصد از کالری مصرفی شما را به خود اختصاص دهد. غذاهایی با چربی سالم را انتخاب و مواد غذایی با چربی اشباع بالا را محدود کنید، همچنین از مصرف غذاهای با چربی ترانس جلوگیری کنید. روغن گیاهان، آجیل و ماهی، سالم ترین منابع هستند.
توصیه چهارم:  کربوهیدرات پیچیده بخورید
بسیاری از کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند، کربوهیدرات ها را محدود می کند، در حالی که کربوهیدرات یا همان قند، اولین گزینه برای تأمین انرژی بدن و حتی مغز است. به جای استفاده از کربوهیدرات ساده، از کربوهیدرات پیچیده استفاده کنید، چون نوع ساده شرایط افزایش وزن بیشتری دارد.
 
توصیه پنجم:ورزش کنید
 ورزش یکی از بهترین گزینه ها برای برخورداری از سلامت جسمی، طول عمر و داشتن وزن ایده آل است. لازم نیست به خودتان سخت بگیرید و فعالیت های ورزشی سنگینی انجام دهید، می توانید پیاده روی کنید، بدوید، طناب بزنید یا حتی برقصید! حتماً بعد از هر وعده غذایی 100 قدم یا 10 دقیقه پیاده روی به صورت قدم زدن در برنامه داشته باشید، می توانید اوقات فراغت تان را با فعالیت های ورزشی مورد علاقه مانند بسکتبال، شنا و یا هر فعالیت دیگری که دوست دارید پُر کنید.
اما اگر می خواهید بهتر و با هدف ورزش کنید، حداقل 150 دقیقه در طول هفته ورزش کنید، البته ما به شما پیشنهاد می کنیم، هم فعالیت هوازی داشته باشید، مانند دویدن و طناب زدن و هم تمرینات بدنسازی انجام دهید، به این صورت شما هم کالری بیشتری مصرف می کنید و هم اینکه تناسب اندام نیز خواهید داشت.
توصیه ششم: استرس را کاهش دهید
 استرس برای شما که به فکر کاهش چربی بدن هستید، خوب نیست! در واقع استرس می تواند متابولیسم را کاهش دهد. زمانی که بدن در شرایط استرسی است، غدد آدرنال مقدار زیادی هورمون استرس یا کورتیزول ترشح می کند، که باعث اختلال در ریتم طبیعی هورمون بدنی می شود و در نتیجه موجب کاهش توانایی بدن در سوختن چربی خواهد شد. استرس باعث چربی شکمی می شود.
توصیه هفتم:چربی سوزها
مواد غذایی چربی سوز غذاهایی هستند که موجب کالری سوزی بیشتر می شوند و در نتیجه با چربی های ذخیره در بدن نیز مقابله می کنند. برخی از مواد غذایی نه تنها باعث افزایش متابولیسم بدن می شوند، بلکه هم انرژی زا هستند، هم باعث کاهش اشتها می شوند و هم چربی سوزی می کنند. پس می توان گفت یکی از بهترین گزینه ها برای لاغر شدن بدون رژیم است. برخی از این مواد غذایی شامل:فلفل، ادویه، سیر، زنجبیل، چای سبز، گریپ فروت، سیب و مواد غذایی حاوی پروتئین هستند.
توصیه هشتم:خوب و زود بخوابید
محققان می گویند کاهش ساعت خواب در شبانه روز باعث افزایش اشتها می شود؛ علاوه بر این افرادی که در شبانه روز کمتر از 6 ساعت می خوابند، 50 درصد انسولین بیشتری تولید می کنند که همین انسولین یکی از عوامل اصلی ذخیره چربی ها است. پس توصیه می کنیم اگر می خواهید بدون رژیم لاغر شوید، خواب کافی داشته باشید. قبل از ساعت 11 بخوابید و سر ساعت مشخصی بیدار شوید.
شب ها از نوشیدن چای یا قهوه که باعث بی خوابی می شوند بپرهیزید. شام را حداقل یک ساعت و نیم قبل از خوابتان میل کنید و قبل از خواب به جای تماشای تلویزیون، فعالیت های آرامش بخش انجام دهید. یادتان نرود برای داشتن وزن مناسب، علاوه بر ورزش و تغذیه سالم باید بهداشت زندگی سالمی نیز داشته باشید. اولین نکته بهداشت زندگی سالم هم خواب خوب و مناسب است.
Loading...

جواب دهید

نظر دهید
لطفا نام خود را وارد کنید